Identyfikacja
i wycena monet
Dyskusje
o monetach
Inwestycje
w monety i złoto
Dyskusje
o banknotach
Opinie i uwagi
o serwisie
O wszystkim i o niczym Ogłoszenia:
kupie/sprzedam
Skup/Wycena
Czy warto decydować się na te wszytskie ubezpieczenia?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum e-numizmatyka.pl Strona Główna -> Porozmawiajmy - o wszystkim i o niczym
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
VINCENTWRO2814

PostWysłany: Sro Maj 20, 2015 11:00 am    Temat postu: Czy warto decydować się na te wszytskie ubezpieczenia? Odpowiedz z cytatem

Hej! Jestem ciekawy, czy Wy tez macie takie wrażenie, że wszędzie i zewsząd atakują nas ubezpieczenia;/ ubezpieczenia na życie, od kradzieży, ubezpieczenie mieszkania, samochodu itp. itd. W końcu wychodzi na to, że mamy tyle tych ubezpieczeń, że ledwo wyrabiamy się ze składkami;/ Ja teraz stoję przed wyborem ubezpieczenia inwestycyjnego? Szczerze, to nie wiem czy się zdecydować? Czy takie ubezpieczenie inwestycyjne się przydaje? Ktoś z Was korzystał? Czy nie ma problemu z rezygnacją takiego ubezpieczenia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Meaghanevil96

PostWysłany: Pią Maj 22, 2015 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sobie nie wyobrażam nie posiadać teraz pakietu ubezpieczeń. Zawsze potem łatwiej dostać się do specjalisty, zawsze łatwiej o odszkodowanie. Ubezpieczenia inwestycyjne to z tego co wiem, to zupełnie inna branża ubezpieczeń, wszystko zależy od tego w co inwestujesz i jaki kapitał, bo jeżeli jest on bardzo mały to raczej nie widzę sensu wykupowania polisy
Powrót do góry
danielwks1732

PostWysłany: Nie Maj 24, 2015 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednemu się przyda, a innemu będzie to kompletnie zbędne. To ty musisz ocenić czy Twoja sytuacja życiowa wymaga zastosowania któregoś z wymienionych przez Ciebie ubezpieczeń. Przy czym mogę podzielić się uniwersalną sugestią, a mianowicie chodzi o konieczność dokładnego przeczytania umowy przed podpisaniem. Jeśli czegoś nie rozumiesz to zapytaj. I zawsze patrz na dwie rzeczy - ostateczną wysokość składki miesięcznej oraz koszty zerwania polisy.
Powrót do góry
VINCENTWRO2814

PostWysłany: Pon Maj 25, 2015 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

danielwks1732 napisał:
Jednemu się przyda, a innemu będzie to kompletnie zbędne. To ty musisz ocenić czy Twoja sytuacja życiowa wymaga zastosowania któregoś z wymienionych przez Ciebie ubezpieczeń. Przy czym mogę podzielić się uniwersalną sugestią, a mianowicie chodzi o konieczność dokładnego przeczytania umowy przed podpisaniem. Jeśli czegoś nie rozumiesz to zapytaj. I zawsze patrz na dwie rzeczy - ostateczną wysokość składki miesięcznej oraz koszty zerwania polisy.

Wiem, że taką umowę z ubezpieczycielem trzeba dokładnie przeanalizować, ale czy trzeba ją zabrać i pokazać radcy prawnemu czy raczej niekoniecznie? Obawiam się tych wszystkich zawiłości, a ubezpieczyć się chce, bo jest to przecież bardzo ważne.. Czasy są niepewne i lepiej się zabezpieczyć niż później się martwić i zostać bez perspektyw;/ dlatego zastanawiam się nad wyborem konkretnego ubezpieczenia...
Powrót do góry
DanielUK85

PostWysłany: Pon Maj 25, 2015 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc na temacie polis inwestycyjnych raczej się nie znam, ale moja przyjaciółka miała kiedyś taki problem, że chciała zrezygnować z polisy ubezpieczeniowej i wcale nie było to takie łatwe, jak jej się wydawało... Sprawa skończyła się w sądzie, ponieważ ubezpieczyciel zażyczył sobie niewyobrażalnie wysokiej kwoty kary za niedotrzymanie umowy. Ogólnie masakra! Więc radzę wszystko dokładnie czytać i w razie czego zasięgnąć opinii specjalisty Wink
Powrót do góry
korner

PostWysłany: Wto Lut 02, 2016 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno musisz mieć ubezpieczenie oc samochodu, ale nad innymi warto się zastanowić, bo licho nie śpi... i to dosłownie;) Wystarczy, że tam gdzie mieszkasz dojdzie do zalania lub przepięcia, a wtedy jesteś mega stratny. A kupno polisy nie jest taż takie drogie. Wystarczy, że porównasz różne oferty i wybierzesz najtańsza. Ze swojej strony mogę polecić taką multiagencję z Zabrza: http://silesiaubezpieczenia.pl/ubezpieczenie-oc/ ale wiem że takich firm jest coraz więcej[/url]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
anosha

PostWysłany: Wto Lut 09, 2016 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niektóre ubezpieczenia wydają się konieczne - samochodowe, mieszkaniowe. Natomiast, np. ubezpieczenie na życie sprawdza się jedynie w przypadku osób posiadających już rodzinę.
Powrót do góry
finor

PostWysłany: Wto Kwi 05, 2016 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mieszkaniowe to musowe ubezpieczenie, nie wyobrażam sobie go nie mieć. na wypadek pożaru to wszystko stracone, nigdy bym do tego nie dopuściła. tym bardziej , że jak się dobrze poszuka to ubezpieczenie wcale drogo nie wychodzi https://www.lu.pl/ubezpieczenie-domu-mieszkania/ . a przynajmniej jest spokój ducha
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum e-numizmatyka.pl Strona Główna -> Porozmawiajmy - o wszystkim i o niczym Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: