Identyfikacja
i wycena monet
Dyskusje
o monetach
Inwestycje
w monety i złoto
Dyskusje
o banknotach
Opinie i uwagi
o serwisie
O wszystkim i o niczym Ogłoszenia:
kupie/sprzedam
Skup/Wycena
Skuteczna reklama w dzisiejszych czasach
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum e-numizmatyka.pl Strona Główna -> Porozmawiajmy - o wszystkim i o niczym
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
megapennie88

PostWysłany: Wto Mar 17, 2015 7:32 pm    Temat postu: Skuteczna reklama w dzisiejszych czasach Odpowiedz z cytatem

Czy poza internetem istnieją jeszcze inne skuteczne formy reklamy? Mam na myśli na przykład reklamy zewnętrzne czyli billboardy, plakaty itp. Moim zdaniem te wielkie straszydła, które są stawiane wzdłuż drogi raczej zniechęcają potencjalnych klientów. Ale z drugiej strony... jak inaczej można się pokazać nieznanym dotąd grupom docelowym? Zupełnie nie mam pomysłu jak ruszyć z reklamą mojego składu budowlanego. Oczywiście w grę wchodzą ogłoszenia w gazecie, ale czuję, że to za mało. Może jednak te plakaty reklamowe to nie najgorszy pomysł?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Theflavia79

PostWysłany: Sro Mar 18, 2015 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te bilbordy jeśli nie są takie obdrapane i estetycznie wyklejone tak źle nie wyglądają.Tylko trzeba dobrze wybrać lokalizację swojego plakatu, aby dużo osób mogło go zobaczyć i spisać numer telefonu na przykład stojąc w korku. Te plakaty przecież docierają do lokalnych odbiorów, a chyba na takich ci najbardziej zależy. Można spróbować wykupić na jakiś czas, a jak się sprawdzi to przedłużyć.
Powrót do góry
Lucjanpl2443

PostWysłany: Sob Mar 21, 2015 12:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, zgadzam się z moim przedmówcą - musisz dobrze wybrać lokalizację gdzie będzie umieszczona Twoja tablica reklamowa, żeby dużo potencjalnych klientów mogło ją zobaczyć. Ponadto, warto zainwestować w dobrą stronę internetową, fanpage na facebooku czy zatrudnić firmę zajmującą się pozycjonowaniem. Warto też pomyśleć o ulotkach i czy innych gadżetach, takich jak np. mini-kalendarzyki z logotypem firmy czy długopisy Wink Zapomniałem dodać - ważne, żeby reklama była chwytliwa - w tym celu może zajrzyj na banerpolska.pl? Drukarnia wielkoformatowa on-line może być w tym przypadku pomocna Smile

Ostatnio zmieniony przez Lucjanpl2443 dnia Czw Kwi 02, 2015 2:10 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
kata981

PostWysłany: Sob Mar 21, 2015 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W chwili obecnej jednym z najlepszych a zarazem z najniebezpieczniejszych sposobów reklamy jest Marketing szeptany. Może on bardzo pomóc lub zaszkodzić.
Powrót do góry
SHARIEU97

PostWysłany: Nie Mar 22, 2015 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Billboard to dobry pomysł, bo pomimo, że zaśmieca miasto i bardzo psuje wygląd ogólny otoczenia, to jednak to billboardy się ogląda wjeżdżając do miast, stojąc w korkach itp. Dlatego myślę, że jest to dobry sposób reklamy i bardzo skuteczny.
Powrót do góry
ScarletPl2595

PostWysłany: Pon Mar 23, 2015 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszyscy trochę narzekają,że te bilbordy straszą i są nieładne, ale wszyscy zwracamy na nie uwagę, a to oznacza, że jednak są skuteczne. Bo w internecie znajdą nas owszem Ci którzy szukają informacji na dany temat, a na taka tablica dociera do wszystkich i może nawet wywołać potrzebę. Inną kwestią jest to, że firm, które wykleją te tablice niezawsze niestety dbają o ich estetykę.
Powrót do góry
pinto

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2015 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć,
Jakiś czas temu założyłem sklep internetowy. I chciałbym was zapytać o poradę jak wypromować taki produkt http://plumeria.sklep.pl/rozplenica-japonska-sadzonka w sklepie ogrodniczym? Patrząc na konkurencję to cena rozplenicy japońskiej jest jedna z najniższych a jednak ludzie nie dokonują zakupu... W jaki sposób byście działali? może ktoś ma fajny pomysł..
Powrót do góry
skasia

PostWysłany: Wto Sty 19, 2016 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się że inwestycja w pozycjonowanie to jest dobry pomysł, nie powinno trwać długo jeżeli sklep będzie odpowiednio zoptymalizowany. Możesz poprzeglądać różne firmy które się tym zajmują. Ja od początku współpracuje z www.nowapozycja.pl i pewnie już tak zaostanie:)
Powrót do góry
serwer

PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 8:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skuteczna reklama czyli taka skrojona pod konkretną grupę użytkowników. Na takiej zasadzie działa właśnie remarketing. Czyli reklama która dostosowuje się do konkretnych zachowań danego użytkownika.
Korzystne efekty przynosi również tzw videomarketing. Może nie jest to najtańsza forma reklamy, ale ze względu na swój potencjał - jest chętnie wykorzystywana.
Jak każda forma reklamy, tak videomarketing ma swoją specyfikę która została opisana w tym artykule: https://minicrm.pl/blog/videomarketing-dlaczego-warto-postawic-na-film-w-marketingu/
Powrót do góry
petros

PostWysłany: Sro Sty 27, 2016 8:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o videomarketing, to rzeczywiście, narzędzie to coraz chętniej jest wykorzystywane. Prym wiodą w tym chyba tacy jutuberzy jak pyta.pl, abstrachuje oraz wszelkiej maści videoblogerki modowe.
Tego typu kampanie są kosztowne, ale bez wątpienia mają pozytywny wpływ na wizerunek, pozytywny odbiór. Mają też ogromny zasięg.
Inne popularne kanały komunikacji portale społecznościowe i marketing w wyszukiwarkach. Szczególnie ten ostatni, działający na zasadzie remarketingu cechuje się wysoką skutecznością.
Odsyłam do FunkyMedia - realizowali tego typu kampanie, mogą zaproponować coś w tym zakresie.
Powrót do góry
Reade11

PostWysłany: Czw Sty 28, 2016 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dla mojej firmy korzystam z reklamy na samochodzie dostawczym, czyli jest duża powierzchnia do informowania. Potem są to ulotki ale tylko w okresach największego zapotrzebowania na moje usługi, no i podstawa w obecnych czasach to reklama w internecie, a jak tego nie chcesz to bilbord też jest nawet dobrym pomysłem. Znajomy ma taki duży koło centrum handlowego, trochę go to kosztuje ale mówi że warto. Informacja to podstawa.
Mam nadzieję że chociaż trochę pomogłem.
http://www.meble-sebi.pl/
Powrót do góry
zakapior

PostWysłany: Pią Sty 29, 2016 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Videomarketing, vlogi, content marketing szeroko rozumiany. Reklama głównie w internecie, inne media tracą na znaczeniu.
Powrót do góry
Manus

PostWysłany: Sob Lut 06, 2016 7:54 pm    Temat postu: Re: Skuteczna reklama w dzisiejszych czasach Odpowiedz z cytatem

megapennie88 napisał:
Czy poza internetem istnieją jeszcze inne skuteczne formy reklamy?

Skuteczną formą jest infografika. Może być ona wykorzystywana w zasadzie w każdej odmianie reklamy (no może poza głosową). Tyle tylko, że zrobienie infografiki faktycznie przynoszącej rezultaty, to już nieco wyższa szkoła jazdy. Choć na pewno warto. Gdyby ktoś był zainteresowany poczytaniem więcej na ten temat, oto ciekawy art: http://alterweb.pl/-infografika-na-wage-zlota.
Powrót do góry
kasia2

PostWysłany: Sro Mar 16, 2016 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie najskuteczniejszą forma reklamy to na pewno reklama internetowa. Ja promuję swoją firmę wyłącznie w internecie, za pomocą pozycjonowania stron i marketingu szeptanego. Taka reklama przynosi szybko efekty i jest tania. Ja akurat korzystam z usług Nowej Pozycji.
Powrót do góry
andzia3606

PostWysłany: Sro Mar 16, 2016 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bilbordy może jakies plakaty , ulotki to zaleze jaka reklama i czego i ile masz pieniędzy na reklamowanie Smile w necie można nawet za darmo a tu trzeba placic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum e-numizmatyka.pl Strona Główna -> Porozmawiajmy - o wszystkim i o niczym Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: