Identyfikacja
i wycena monet
Dyskusje
o monetach
Inwestycje
w monety i złoto
Dyskusje
o banknotach
Opinie i uwagi
o serwisie
O wszystkim i o niczym Ogłoszenia:
kupie/sprzedam
Skup/Wycena
srebrna moneta 200zł - XXX lat prl 1974

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum e-numizmatyka.pl Strona Główna -> Pomoc w identyfikacji i wycenie monet
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kura_95

PostWysłany: Pią Lip 30, 2010 11:03 pm    Temat postu: srebrna moneta 200zł - XXX lat prl 1974 Odpowiedz z cytatem

Witam, jestem nowym użytkownikiem tego forum, ale monety zbieram już od dłuższego czasu. Nagle potrzebowalem pomocy i zalozylem sobie tutaj konto. Mam problem z wycena monety z prl-u, a dokladnie chodzi mi o srebrna monete 200zl XXX lar prl z 1974 roku. Chcialbym znac wartosc tej monety bo mam pewne wahania w stosunku do wlasnej wyceny na podstawie np.cen na allegro czy w katalogu. Na stronie e-numizmatyka.pl kosztuje ona 800zł, w moim najblizszym sklepie numizmatycznym kosztuje okolo 15zł, zas w katalogu parchimowicza z 2006 jest wyceniona na 200zł. Na allegro ceny tez nie sa za wysokie. Zglupialem Razz prosze was o pomoc, pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomr

PostWysłany: Pią Lip 30, 2010 11:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta droższa to kolekcjonerska lustrzanka z nakładem 6000 sztuk - np: http://allegro.pl/item1101753770_fjoda_200_zl_1974_xxx_lat_prl_lustrzanka.html
a tańsza to popularna obiegówka z nakładem 13062041 sztuk - np: http://allegro.pl/item1093927759_200_zl_1974r_xxx_lat_prl_okolomennicza_sreberko.html
stąd ta różnica.
Powrót do góry
kura_95

PostWysłany: Sob Lip 31, 2010 12:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki, ale jak sprawdzic czy to jest ta tansza czy drozsza?
Powrót do góry
Shiver

PostWysłany: Sob Lip 31, 2010 7:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli zbierasz monety od dłuzszego czasu bez problemu powinieneś odróznić lustrzankę od monety bitej stemplem zwykłym. Nie da się tego sprawdzić niczym oprócz oka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum e-numizmatyka.pl Strona Główna -> Pomoc w identyfikacji i wycenie monet Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: