20 Złotych Franków Szwajcarskich

20 Złotych Franków - Szwajcarskich

Szczegóły +

 • Waga:
  6,45 g
 • Próba:
  Au 900 / Cu 100
 • Średnica:
  21,2 mm
 • Grubość:
  1,4 mm

Opis produktu +

20 szwajcarskich franków to jedna z najbardziej klasycznie zaprojektowanych monet w tym kraju. Moneta ta dzięki walorom estetycznym stała się nieodłącznym elementem w portfelach inwestycyjnych szwajcarskich inwestorów. Sam kraj, w którym wytwarza się te monety, dzięki silnemu powiązaniu swojej waluty ze złotem jest obecnie najprężniejszą i najbogatszą, światową gospodarką. Bicie monety w najbardziej znaczącym ośrodku finansowym, jakim jest Szwajcaria, daje gwarancję i przyciąga inwestorów z całego świata.

Awers monety

Awers monety, w opinii wielu kolekcjonerów jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej estetycznych, wśród szwajcarskich monet. Widoczny jest na nim wizerunek szwajcarskiej kobiety ze splecionymi włosami na tle szwajcarskich Alp. Wyryty napis HELVETIA odnosi się do nazwy pierwotnych mieszkańców, okupujących tereny obecnej Szwajcarii.

Rewers monety

Rewers przedstawia tradycyjną szwajcarską tarczę z krzyżem. Dębowe gałęzie wokół tarczy symbolizują siłę i niezależność tego kraju.

Uwaga! Zdjęcia produktu są poglądowe.

W przypadku monet - o ile w opisie produktu nie został podany konkretny rocznik, wysyłane są monety z roczników losowych.

W przypadku sztabek - o ile w opisie produktu nie został określony jeden konkretny producent, to wysyłane są sztabki losowych producentów akredytowanych przez LBMA

 

Towar notowany, oferowany przez: Goldenmark Spółka akcyjna

 

 

 

 

Pobierz poradnik