Gwiezdne Wojny: Darth Vader 1kg Ag

Gwiezdne Wojny: Darth Vader 1kg Ag

Szczegóły +

 • Rok:
  2016
 • Waga:
  1000g
 • Próba:
  Ag 999
 • Średnica:
  100 mm

Opis produktu +

Pierwsze 6 części kultowych Gwiezdnych Wojen powstało wokół historii opowiadającej o życiu i śmierci jednego z najbardziej uzdolnionych Jedi wszech czasów - Anakina Skywalkera. W części III filmowej sagi niepokonany Jedi przechodzi na ciemną stronę mocy przybierając imię Dartha Vadera. Vader po raz pierwszy przedstawiony w IV części cyklu nakręconej w 1977 stał się już klasycznym czarnym charakterem i jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci filmowych na świecie, a charakterystyczny głos jego oddechu wzbudza grozę w fanach do dziś.

Rewers monety zdobi sylwetka Dartha Vadera przemierzającego pomieszczenia Gwiazdy Śmierci w asyście dwóch szturmowców Imperium. Numizmat został wybity w równym kilogramie najczystszego srebra próby 999. Materiał jest idealny do odwzorowania najdrobniejszych detali związanych z pancerzem najgroźniejszej postaci w całej Galaktyce. Moneta zapakowana w menniczy kapsel spoczywa w ozdobnym pudełku na froncie którego umieszczono logo klasycznych filmów.

W hołdzie dla pierwszej nakręconej części Gwiezdnych Wojen (epizod IV) specjaliści z New Zeland Mint zdecydowali się na wyemitowanie jedynie 1977 sztuk tego unikatu. Zarezerwuj swój egzemplarz już dziś i w należyty sposób pokaż, że jesteś największym fanem gwiezdnej sagi!