Kamienie Urodzinowe: Sierpień 7,96g Ag

Szczegóły +

 • Rok:
  2016
 • Waga:
  7,96 g
 • Próba:
  Ag 9999
 • Średnica:
  27 mm
 • Kraj pochodzenia:
  Kanada
 • Producent:
  Royal Canadian Mint

Opis produktu +

Zielony oliwin jako idealny podarunek urodzinowy dla sierpniowych jubilatów

Oliwiny to grupa podobnych minerałów, do której zaliczyć można między innymi peridot, forsteryt czy chryzolit. Kamienie oliwinowe posiadają wiele przydatnych właściwości. Wierzy się, że oliwiny pomagają w kłopotach z układem pokarmowym i są w stanie oczyszczać organizm ze szkodzących toksyn. Kamień posiada właściwości uspokajające - niweluje stres, irytację i inne negatywne uczucia. Pomaga dojść do siebie po fizycznych i emocjonalnych przejściach.

Dodatkowym i może najważniejszym atutem oliwinów jest umiejętność przyciągania pieniędzy. Nie bez powodu cieszyły się one ogromną popularnością wśród bankierów i kupców doby średniowiecza i renesansu.

Ten idealny podarunek dla każdego sierpniowego jubilata został wybity w niespełna 8 gramach najczystszego srebra próby 999,9. Awers monety ukazuje profil królowej Elżbiety II, dookoła którego biegnie tradycyjna legenda z nominałem (5 dolarów) i rokiem bicia (2016).

Rewers, tak jak w poprzednich monetach z serii kamieni urodzinowych , ukazuje chińskiego smoka strzegącego pokaźnych rozmiarów imitację oliwinu wykonaną z najwyższej jakości kryształu Swarovski’ego. Lustro rewersu poddano laserowemu grawerunkowi, dzięki czemu można na nim zaobserwować roślinne, przyjemne dla oka wzory.