Legendarne Sportowe Samochody: Datsun 1oz Ag

Szczegóły +

 • Rok:
  2006
 • Waga:
  31,135g
 • Próba:
  Ag 999
 • Średnica:
  40,60mm
 • Kraj pochodzenia:
  Australia

Opis produktu +

Prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji – moneta z legendą sportowych aut!

O czym marzą mężczyźni? O pięknych kobietach i szybkich samochodach. Zatem jeśli osobiście podarujesz mu tę męską monetę – spełnisz wszystkie Jego pragnienia!

Lśniącą monetę z najczystszego srebra zdobi piękny, żółty wóz sportowy – Datsun 240Z. Naniesiony na monetę metodą tampondruku wizerunek auta majestatycznie prezentuje się na gładkim, lustrzanym rewersie numizmatu. Wykonaną w australijskiej mennicy monetę o niskim nakładzie umieszczono w ekskluzywnej oprawie – szkatule. Taki prezent z pewnością zrobi na nim piorunujące wrażenie!

Datsun 240Z to sportowe, japońskie auto wyprodukowane na rynek amerykański w 1969 r. Komfort jazdy i rewelacyjne właściwości jezdne sprawiły, że samochód ten stał się w Stanach Zjednoczonych absolutnym hitem! W zaledwie 4 lata produkcji sprzedano ponad 156 tys. aut, na które zamawiający musieli czekać nawet pół roku. Datsun 240Z wielokrotnie zwyciężał w amerykańskich wyścigach, ale także w Rajdzie Safari. Auto miało przyspieszenie 9,5 sekundy do 100 km/h, a maksymalna prędkość tej sportowej legendy to 205 km/h.