Okna Niebios: Betlejem 50g Ag

Szczegóły +

 • Rok:
  2012
 • Waga:
  50g
 • Próba:
  Ag 925
 • Średnica:
  50 mm

Opis produktu +

Kontynuująca serię „Okna Niebios” moneta Betlejem przedstawia replikę zachwycającego witraża pt. „Pokłon Trzech Króli”, zdobiącego kościół św. Katarzyny. Ta niezwykła świątynia łączy się z Bazyliką Narodzenia Pańskiego, w której znajduje się Grota Narodzenia – miejsce, w którym Jezus przyszedł na świat.

Okna Niebios to monumentalna kolekcja dzieł sztuki. Duże monety z lśniącego zimnym blaskiem srebra rozpromienia ciepło barw bijących z wkomponowanych w nie witraży. Pieczołowicie wykonane miniatury najpiękniejszych szklanych obrazów o tematyce sakralnej kunsztownie połączone ze szlachetnym kruszcem tworzą majestatyczną kompozycję.

Zamknięcie tak pięknej monety w szkatule byłoby ogromnym nietaktem, dlatego mennica przygotowała specjalną witrynę, w której numizmat okazale się prezentuje.

Ta unikatowa kolekcja ma bardzo niski nakład – 2000 monet to kropla w morzu zainteresowania, jakie wzbudzają numizmaty z witrażami. Żaden Kolekcjoner, ceniący pasję, artyzm i precyzję w tworzeniu monet, nie pozostanie obojętny wobec szyku numizmatów z serii Okna Niebios.

Uwaga! Zdjęcia produktu są poglądowe.

W przypadku monet - o ile w opisie produktu nie został podany konkretny rocznik, wysyłane są monety z roczników losowych.

W przypadku sztabek - o ile w opisie produktu nie został określony jeden konkretny producent, to wysyłane są sztabki losowych producentów akredytowanych przez LBMA

 

Towar oferowany przez : Goldenmark Center sp. z o.o.