e-numizmatyka.pl

Identyfikacja
i wycena monet
Dyskusje
o monetach
Inwestycje
w monety i złoto
Dyskusje
o banknotach
Opinie i uwagi
o serwisie
O wszystkim i o niczym Skup/Wycena Sklep - kolekcje, prezenty, numizmaty
Jak przesyłać pieniądze za granicę?
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum e-numizmatyka.pl Strona Główna -> Kolekcjonerskie dyskusje o monetach.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M66

PostWysłany: Sob Cze 24, 2006 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile
Paypal - za przewalutowanie nie dolicza pajpal, tylko bank, więc zależy w jakiej walucie adresat przyjmuje wpłatę. Bank i tak najpierw przewalutowuje na dolary (przynajmniej mBank) a potem na docelową, więc kwota może być wyższa o kilka %.
W pajpalu można zarejestrować zwykłą kartę płatniczą z Inteligo, ale z mBanku już nie - oni za to mają specjalną kartę do płatności internetowych (25zł rocznie). Ponadto każdą kartę tzw. wypukłą, ale jak ktoś przechwyci numer karty i dane to kaplica, leci po debecie.
Przelew - wątpię, żeby ktoś przyjął, koszty są bardzo duże, zależy od banku - także odbiorcy. Na terenie "starej" UE nie ma problemu, bo są prawie lub całkiem za darmo, ale od nas do Angli... lepiej nie mówić.
Zawsze można wysłać pieniądze w kopercie listem wartościowym - mi taki zginął do Irlandi, co prawda dostałem odszkodowanie, ale po 4 miesiącach (tyle trwa reklamacja na międzynarodowe). Podobno zazwyczaj nie giną... inne moje doszły, ale było ich maksymalnie 10.

Być może coś się pozmieniało i jakieś banki mają korzystną ofertę, ale ja polecam tylko Pajpal i e-kartę z mbanku. Przelewa się na nią odpowiednią kwotę, więc nie ma obawy kradzieży, nawet jak ktoś przechwyci dane.

Harpsycho: masz rację, że odbiorca płaci prowizję, ale z tym doliczeniem to odwrotnie (zazwyczaj): gdy nie płaci się przez pajpal dostaje się jakąś malutką zniżkę.

Nie mam dużego doświadczenia, ale przez pajpal opłaciłem ok 50 transakcji i jestem zadowolony.
pozdr,
MAciek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Abe777

PostWysłany: Sob Cze 24, 2006 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie interesują duże kwoty, 200 - 500 euro. dlatego to co kolega Waldi napisał

("Najlepiej zapytaj w banku, w którym masz konto. Nie wiem gdzie jest 10 zł ale np. w BZ WBK opłata za przelew zagraniczny wynosi 0,2% kwoty przelewu ale nie mniej niż 35 zł i nie więcej niż 210 zł. Nie opłaca się zatem przelewać niskich kwot.")

wygląda dla mnie najbardziej obiecująco, ale może faktycznie ten paypal... Tak to jest jak człek czegoś nie zna to sie boi i sceptycznie patrzy Smile
Powrót do góry
wieczor

PostWysłany: Sob Cze 24, 2006 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Własnie. Możesz sam wymienić sobie najpierw w banku na walutę, jaka Cie interesuje, a później przelać tą sumę na docelowe konto za granicę... W ten sposób jest to chyba jedno z tańszych rozwiazań...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
harpsycho

PostWysłany: Nie Cze 25, 2006 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M66 mapisal:
"Paypal - za przewalutowanie nie dolicza pajpal, tylko bank, więc zależy w jakiej walucie adresat przyjmuje wpłatę. Bank i tak najpierw przewalutowuje na dolary (przynajmniej mBank) a potem na docelową, więc kwota może być wyższa o kilka %."

Trzeba rozgraniczyc klasyczne transakcje PayPal (dokonywane przez "konta" PayPal, na ktore nalezy wplacic - albo otrzymac od kogos - rezerwy kapitalu) i transakcje PayPal dokonywane przy uzyciu roznych kart kredytowych. Nie jestem nawet pewien, czy pierwszy typ transakcji juz w ogole w Polsce egzystuje. W kazdym razie w przypadku klasycznych transakcji mamy do czynienia z "electronic cash" - czyli z pieniedzmi, ktore wyslane z konta bankowego zostaja gdzies "zawieszone w powietrzu" i czekaja na wykorzystanie. Jesli w zwiazku z tym 2 wchodzace w gre konta PayPal prowadzone sa w roznych walutach, PayPal przelicza jedna walute na druga po srednim bankowym kursie doliczajac do niego 2,5% oplaty wlasnie za przewalutowanie. Transakcja z udzialem karty kredytowej natomiast przypomina taka transakcje bez udzialu PayPal - tu faktycznie wlasny bank obsluguje transakcje i pobiera oplaty - tym niemniej odbiorca sumy placi w zaleznosci od waluty 3,4 - 3,9% prowizji od przekazu (+ 35 centow extra). Bazowe konta PayPal nie obsluguja platnosci dokonanych kartami kredytowymi; w tym celu nalezy dokonac upgrade konta na profi/business. Efekt jest jednakowoz taki, ze wszystkie platnosci zagraniczne (nawet te z kont PayPal - dotychczas bezplatne) podlegaja ww. oplacie.

Harpsycho: masz rację, że odbiorca płaci prowizję, ale z tym doliczeniem to odwrotnie (zazwyczaj): gdy nie płaci się przez pajpal dostaje się jakąś malutką zniżkę.

Nie spotkalem sie jeszcze nigdy z czyms takim, jak opisales - przeciwnie: w zwiazku z oplata za przekazy miedzynarodowe PayPal sprzedawcy czesto zadaja doplaty +5% w wypadku, jesli kupujacy z zagranicy chca placic via PayPal. Ale bazowa suma pozostaje konstant. Sam raz bylem w sytuacji, ze musialem oddalic platnosc dokonana przez kupujacego w Wielkiej Brytanii via PayPal - bo dokonal jej przez karte kredytowa i w efekcie scielo mi oplate z koncowej sumy...

Pozdrawiam!!

Marek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
M66

PostWysłany: Pon Cze 26, 2006 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie spotkalem sie jeszcze nigdy z czyms takim, jak opisales - przeciwnie: w zwiazku z oplata za przekazy miedzynarodowe PayPal sprzedawcy czesto zadaja doplaty +5% w wypadku, jesli kupujacy z zagranicy chca placic via PayPal. Ale bazowa suma pozostaje konstant. Sam raz bylem w sytuacji, ze musialem oddalic platnosc dokonana przez kupujacego w Wielkiej Brytanii via PayPal - bo dokonal jej przez karte kredytowa i w efekcie scielo mi oplate z koncowej sumy...

Pozdrawiam!!

Marek[/quote]

Ja nigdy nie dopłacałem... Smile
Powrót do góry
harpsycho

PostWysłany: Pon Cze 26, 2006 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to masz fart!!! Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
King

PostWysłany: Czw Cze 29, 2006 7:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysyłałem sporo do USA. Przelewałem z KB - prowizja ok. 200 pln (kwoty 2000-5000 pln). Pekao - prowizje na podobnym poziomie. Podobno najtańszy jest Citibank, ja nie korzystałem. Za to najbardziej sobie chwalę PayPal. Sprzedający ma pieniądze natychmiast na koncie, a prowizja którą rzeczywiście często sprzedający obciąża kupującego nie jest wysoka. Do obsługi PayPal używam zwykłej karty debetowej (płaskiej) Inteligo - ale uwaga, nie każda karta debetowa będzie funkcjonować.
Powrót do góry
Petro

PostWysłany: Czw Gru 06, 2018 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto zorientować się i wybrać najlepszą ofertę. Jednym z pomysłów może być lektura serwisu konto w banku - przydatny serwis z wieloma poradami.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum e-numizmatyka.pl Strona Główna -> Kolekcjonerskie dyskusje o monetach. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: