e-numizmatyka.pl

Identyfikacja
i wycena monet
Dyskusje
o monetach
Inwestycje
w monety i złoto
Dyskusje
o banknotach
Opinie i uwagi
o serwisie
O wszystkim i o niczym Skup/Wycena Sklep - kolekcje, prezenty, numizmaty
Van Gogh, Białoruś, Ukraina, Kazachstan

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum e-numizmatyka.pl Strona Główna -> Zagranica - pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
viking

PostWysłany: Pon Mar 10, 2008 12:17 am    Temat postu: Van Gogh, Białoruś, Ukraina, Kazachstan Odpowiedz z cytatem

Witam po mojej długiej nieobecności na forum Very Happy

Czasem tylko spojrzałem o czym tu gaworzycie Very Happy A widziałem ciekawe rzeczy, kilka osób chciało mi stawiać piwo Very Happy

Sporo osób chwali sobie moje rady i wspomina w mailach, jak im radziłem kupować obrzędy Białorusi póki były tanie.

Obserwuję od jakiegoś czasu że jest grono osób które chce zniechęcić inwestorów do kupowania pewnych monet. Bądź to z zawiści, że sami w panice sprzedali tanio, bądź to próbują kierowć wszystkich w jednym kierunku, tam gdzie mają spore zapasy monet danego kraju Very Happy
Są też tacy, którzy przypadkiem, zaplątali się tu z III RP i trzęsą porami jak widzą że kapitał odpływa z ich działki.

Sprawa jest prosta, po co wyzywać pewne walory numizmatyczne. Niech ludzie kupują co im się podoba. Nawet jakiś knot z Afryki czy skąd tam jeszcze może być dobrą inwestycją.
Wystarczy że wychodzi tego 2 tys. Ale jest kolorowe, podoba się ludziom i rozchodzi się po kolekcjach po całym świecie. Część idzie na prezenty.. I tak po pewnym czasie z monety za 150 zł, mamy monetę która jest warta np. 600 zł
Wystarczy, żadnych cudów Smile

Nie będę tu żadnym guru ( jak niektórzy kiedyś mnie ochrzcili tu drwiąco, ale prawda ich zaskoczyła Very Happy ) ale mogę doradzić.
Jeżeli zapytalibyście mnie co obstawiam to powiedziałbym:
kupujcie Białoruś ( Jesiotra, Słowika, najtańsze obrzędy, złote (Wilki i Sokoły),
Ukrainę - wszyskie nowe i ciekawe tematy
Kazachstan - prawie wszystko ma potencjał wzrostowy
Van Gogh - jeszcze zdziwicie się jak pójdzie do góry

A nie pożałujecie Very Happy

I nie patrzcie jak coś chwilowo spada (to jest jak giełda - trzeba mieć stalowe jaja), lepiej radzę zająć się wtedy prawdziwym życiem jakie każdy przecież z Was ma.

Pozdrawiam!

PS. Tym razem już nie podaruję tego piwa, jak ktoś mnie posłycha Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Syn_Sama

PostWysłany: Pon Mar 10, 2008 7:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj viking Smile
jestem jednym z tych,ktorym intuicja kazala rok temu posluchac Twoich opinii o inwestycji Smile i nie zaluje Smile fajnie,ze wrociles....
a co do monet...jestesmy z jednego obozu Smile
wschod jak najbardziej TAK ! no....moze poza Kazachstanem,ale czym byloby forum,gdyby wszyscy sie zgadzali co do joty Wink Razz

Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Karabonga

PostWysłany: Sro Mar 12, 2008 3:48 pm    Temat postu: Poza Kazachstanem ? Odpowiedz z cytatem

Poza Kazachstanem ?
Przede wszystkim w Kazachstan - póki jeszcze tani.
Monety wręcz fantastycznej wprost urody, te z różnymi dodatkami i te bez.
Piękne, jasne srebro, idealnie odwzorowane szczególiki, świetne tematy.
Cudeńka.
Do tego pełne serie i plan emisji aż do roku 2010.
Kosmos, flora, złoto nomadów, zwierzaki a przede wszystkim stemple starożytnych monet.
Komplet tych ostatnich właśnie ostatnio kupiłem i jak kurier przyniósł mi do pracy przesyłkę, to kilku znajomym zbieraczom na ich widok szczęki poopadały. Smile
W dodatku po ostatnich targach w Berlinie, gdzie Kazachstan był gościem honorowym zrobił się ruch w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.
http://eurocollections.com/cointalk/berlin07.php
Ponadto, Parchimowicz umieścił monety z Kazachstanu w nowym, niemieckojęzycznym katalogu.
Niektórzy pamiętają jak to było wówczas z Białorusią czy Armenią. Wielu wciąż bardzo żałuje, że nie zdążyło przed skokiem cen.
Nakłady podobne a uroda co najmniej na poziomie serii z obrzędami i miastami.
Na razie ceny jeszcze niskie, ale obawiam się że ze względu na zainteresowanie kolekcjonerów z zachodniej Europy oraz rodzimych z szybko bogacącego się społeczeństwa Kazachstanu, ten stan rzeczy długo nie potrwa.
Nie jestem sprzedawcą i dzielę się wyłącznie swoimi spostrzeżeniami - mam już kilka monet z Kazachstanu i wciąż „pracuję” nad uzupełnieniem kolekcji. Very Happy
Powrót do góry
El_Pendzlitho

PostWysłany: Sro Mar 12, 2008 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakie monety należą do tych stempli starożtnych monet?
Powrót do góry
Karabonga

PostWysłany: Sro Mar 12, 2008 6:44 pm    Temat postu: Na razie są 4 monety............. Odpowiedz z cytatem

Na razie są 4 monety:
- Denga (2004) nakł. 5 000
- Drakhma (2005) nakł. 5 000
- Dirkhem (2006) nakł. 5 000
- Otyrar (2007) nakł. 4 000 (sic......!!!!!!!!)

http://www.nationalbank.kz/?docid=380&uid=A4236475-802C-E8FB-3D5B0A9C52D63FEA

W planach kolejne 3 w latach 2008-2010.

Dodatkowo interesuje się nimi WBCC a to dość dynamiczny, międzynarodowy klub.
Powrót do góry
Syn_Sama

PostWysłany: Sro Mar 12, 2008 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kompletna bajka i brednia..zastanawiam sie tylko nad tym,czy aby napewno nie masz interesu w pompowaniu Kazachstanu Rolling Eyes
Powrót do góry
Karabonga

PostWysłany: Sro Mar 12, 2008 9:09 pm    Temat postu: Jasne....... oczywiście......... Odpowiedz z cytatem

Jasne....... oczywiście.........
Czy każdy kto chce podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat monet, które ostatnio mu sie spodobały od razu jest traktowany przez Ciebie jak gość podbijający atmosferę ?
Poza tym nie jestem przecież twórcą wątku.

Nie, nie mam interesu....... kupuję sobie po jednej sztuce do własnej kolekcji i wcale mi nie zależy na wzroście ceny, bo jeszcze co nieco mi brakuje.

Widziałem wątki dotyczące monet z Armenii i w Twojej wypowiedzi widzę tutaj sporą analogię. Wink
Powrót do góry
Syn_Sama

PostWysłany: Sro Mar 12, 2008 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taka analogie,ze z Armenii mam jedynie jedna monete: -)
Powrót do góry
Karabonga

PostWysłany: Sro Mar 12, 2008 9:56 pm    Temat postu: A ja czytając dyskusję na tym forum.......... Odpowiedz z cytatem

A ja czytając dyskusję na tym forum kupiłem kilka miesięcy temu komplecik zwierzaczków jeszcze po 150zł i dodatkowo jeden abonamencik na całą serię.......... Very Happy

Gdyby było coś takiego na Kazachstan, to też chętnie bym skorzystał i nie musiał walczyć o monety w różnych serwisach Mad
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum e-numizmatyka.pl Strona Główna -> Zagranica - pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: