e-numizmatyka.pl

Identyfikacja
i wycena monet
Dyskusje
o monetach
Inwestycje
w monety i złoto
Dyskusje
o banknotach
Opinie i uwagi
o serwisie
O wszystkim i o niczym Skup/Wycena Sklep - kolekcje, prezenty, numizmaty
denar Gnezdum Civitas Bolesława Chrobrego
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum e-numizmatyka.pl Strona Główna -> Pomoc w identyfikacji i wycenie monet
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
23231@interia.pl
Gość

PostWysłany: Sro Sie 03, 2005 10:23 pm    Temat postu: denar Gnezdum Civitas Bolesława Chrobrego Odpowiedz z cytatem

[/code]
Powrót do góry
23231@interia.pl
Gość

PostWysłany: Sro Sie 03, 2005 11:01 pm    Temat postu: denar Odpowiedz z cytatem

prosze wrzystkich o pomoc niemam pojecia z czym i co mam w posiadaniu
Powrót do góry
Żaba

PostWysłany: Sro Sie 03, 2005 11:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O jej... Ma Pan do czynienia z falsem, aż razi... Taka moneta jest znana tylko w jednym egzemplarzu, o czym wspominał ostatnio Pan Shiver... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
23231@interia.pl
Gość

PostWysłany: Czw Sie 04, 2005 12:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żaba napisał:
O jej... Ma Pan do czynienia z falsem, aż razi... Taka moneta jest znana tylko w jednym egzemplarzu, o czym wspominał ostatnio Pan Shiver... Smile
odpowiedz 23231@interia.pl - ja ją wykopałem i była w jakims rostworze i zawinieta czy ktos by sobie jaja robił i skad by wiedział że tam ktos bendzie kopał a jesli to prawdziwa ?
Powrót do góry
Żaba

PostWysłany: Czw Sie 04, 2005 12:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://e-numizmatyka.pl/phpBB2/viewtopic.php?p=24147&highlight=denar#24147

Sam również posiadam w domu kopię tej monetki...
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Czw Sie 04, 2005 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i mamy duplikat unikatu... Laughing
Powrót do góry
BerN

PostWysłany: Czw Sie 04, 2005 11:03 am    Temat postu: hihi Odpowiedz z cytatem

hihi Laughing
Powrót do góry
znawca -amator
Gość

PostWysłany: Czw Sie 04, 2005 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie sie wydaje,że to jednak oryginał.To,że znany jest tylko jeden egzemplarz nie świadczy o tym,że tylko on,z pożogi dziejów ocalał.
Historia numizmatyki zna wiele przypadków, gdy rzecz z pozoru niemożliwa staje sie faktem. Kto wie czy w tym przypadku nie jest podobnie.Ja bym to jednak sprawdził.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Pią Sie 05, 2005 2:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PROSZE O POMOC ! BYŁEM U ZNAWCY WIECIE CO MI POWIEDZIAŁ ZE TO MONETA ARABSKA - HI HI ! JA WIEM CO TO JEST , ALE DLACZEGO NAWET JESLI TO FAŁSZ ? DLACZEGO KTOS BY SOBIE ROBIŁ TYLE ZACHODU I ZAKOPAŁ JA W PŁUTNIE ZALANYM W JAKIMS DZIWNYM ROSTWORZE ? ZŁOTNIK MI POWIEDZIAŁ ZE TO NIEJEST SREBRO ANI ZŁOTO MOSIĄDZ LUB MIEDZ (PODEJRZENIE?) ? A ZMOICH INFORMACJI CHROBRY NIEBIŁ MONET ZŁOTYCH I MIEDZIANYCH WALIŁ SREBNE , DLACZEGO WIEC KTOS WYBIŁ TAKA MONETE ? HM ? CZY ŻECZYWISCIE JAKO JEDYNY EGZEPLASZ JEST W MUZEUM A MOŻE TO PODRÓBKA JEST W MUZEŁUM ? PROSZE O POMOC JESLI KTOS MI MOŻE POMUC ? CO TO JEST I DLACZEGO KTOS BY SIE WATYGOWAŁ BICIE TAKIEJ MONETY ? PODRÓBY ! Rolling Eyes PROSZE INFORMACJE NA MAJLA 23231@interia.pl
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Pią Sie 05, 2005 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
DLACZEGO KTOS BY SOBIE ROBIŁ TYLE ZACHODU I ZAKOPAŁ JA W PŁUTNIE ZALANYM W JAKIMS DZIWNYM ROSTWORZE

Właśnie......dlaczego ?
Nie daj sie "zrobić w konia ".....złotnik po prostu chce Cie oszukać,kupic tą monetę za grosze a potem z kolosalnym zyskiem odsprzedać.
W/g mnie za jej autentycznościa przemawia fakt,że była owinięta w płótno i zalana roztworem ,o którym wspominasz.Gdzies w necie czytałem (jak znajdę to podeśle Ci linka),że w średniowieczu właśnie w taki sposób postępowano aby uchronic cenne monety przed korozją i zniszczeniem.Głównym składnikiem tego roztworu był wyciąg z korzenia racicznicy pstrej.Jest to roślina do dziś występująca na terenie naszego kraju, ale sposób sporządzania roztworu i pozostałe jego składniki popadły niestety w zapomnienie.
Jeśli zachowasz zimną krew i nie dasz się zwieść, to prawdopodobnie będziesz bardzo bogaty.
Powrót do góry
Filip II

PostWysłany: Pią Sie 05, 2005 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie można wykluczyć, że ta moneta jest podrobiona, ale nie możemy tez od razu mowic,ze to oryginal...

Widać, że ta moneta nie jest ze srebra, prawda ? Jedyny znaleziony egzemplarz jest ze srebra. moja koleżanka znalazla kwartnik ruski Kazimierza Wielkiego na spacerze z psem, i co ? I był z miedzi, poza tym był za szeroki... Pojdz do lepszego specjalisty a nie takiego ktory mowi ci,ze to moneta arabska Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Monet007

PostWysłany: Pią Sie 05, 2005 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem ryzykantem, ale nie dam 2zł za to.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Pią Sie 05, 2005 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jestem ryzykantem, ale nie dam 2zł za to

No cóż,panie Bond.........w takim razie żaden z Pana ryzykant.
Nie wiem czy zna Pan słynną historię dukata Henryka Pobożnego ?
Tam też malkontenci Panu podobni twierdzili,że jast to rzecz bez wartości, ordynarna podróba,nieudana kopia.I co sie okazało ?Bardzo cenna moneta ,jedna z trzech zachowanych ,w stanie nieomal menniczym.Pozory mylą.
Nadal jestem zdania,że nad oryginalnościa tej monety należy poważnie sie zastanowić.
Powrót do góry
Żaba

PostWysłany: Pią Sie 05, 2005 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro nie jest wykonana z żadnego ze znanych metali (stwierdził to złotnik) to jest to na pewno moneta zrobiona ze stopu jakiegoś kosmicznego metalu (możliwe, że meteoryt) Słyszałem, że Niemcy bili te monety żeby Mieszkowi syfu w Europie narobić. Podobno te monety są tak mocno namagnetyzowane, że ściagały wojom kolczugi z ciała i odrywały groty od włóczni. Musisz bardzo uważać...

Proszę Shivera lub Pana Jerzego o zabranie głosu w tej sprawie i ostateczne ucięcie tematu...

Pozdrawiam
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Pią Sie 05, 2005 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Proszę Shivera lub Pana Jerzego o zabranie głosu w tej sprawie i ostateczne ucięcie tematu

A tam zaraz Shivera albo pana Jerzego.
Profesjonaliści maja to do siebie,że wszędzie widzą fałszerstwa,podróby i tym podobne.Niech wypowiedzą sie ludzie podobni do mnie.Amatorzy ale znawcy.Vox populi,vox Dei.........to moja maksyma.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum e-numizmatyka.pl Strona Główna -> Pomoc w identyfikacji i wycenie monet Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: