DNI
GODZ
MIN
SEK

Artykuły

WYTRZYMAŁOŚĆ DIAMENTÓWTwardość nie jest jedyną miarą wytrzymałości minerału – osobną miarą jest względny opór na pęknięcie. Mimo, że diament nie jest kruchy lub łatwy do rozbicia, wszystkie substancje - włączając diament - można złamać lub rozbić na kawałki. 

Z powodu swojej szczególnej struktury kryształowej, diament ma pewne słabsze warstwy, wzdłuż których może zostać podzielony. Diament ma doskonałą łupliwość w czterech różnych kierunkach co oznacza, że rozdzieli się zgrabnie wzdłuż tych linii, beż szczerbienia ani nierówności. Przyczyną tego jest fakt, iż kryształ diamentu ma mniej połączeń chemicznych w jednej z warstw niż w innych. Szlifierze diamentów wykorzystują łupliwość do efektywnego modelowania diamentów.Napisz komentarz

  • Wymagane pola są oznaczane *.

Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, kliknij obrazek z kodem, aby wygenerować nowy kod.
Kod bezbieczeństwa:
 
Zespół e-numizmatyka.pl
Postów: 2
Komentarz
Odpowiedź na Komentarz #1
Komentarz #2 : pon kwiecień 22, 2013, 11:41:50
Szanowna Czytelniczko!

Potwierdzamy informację, że diamenty charakteryzują się 10-tym, najwyższym stopniem w Skali Twardości Mohsa.Ta niezwykła cecha wymaga równie niezwykłego sposobu obróbki tych kamieni. Więcej na ten temat przeczyta Pani w artykule "Obróbka Diamentów", opublikowanym pod adresem: https://e-numizmatyka.pl/portal/strona-glowna/diamenty/lista-aktualnosci-diamenty/obrobka-diamentow.html Zapraszamy do lektury!

Pozdrawiamy,
Zespół e-numizmatyka.pl
oliwka3000
Postów: 2
Komentarz
Wytrzymałość DIAMENTU!!!!!!!!!
Komentarz #1 : nie kwiecień 21, 2013, 19:36:58
Słyszałam, zę twardość Diamentu 10/10. Czy to prawda???????????? :0