DNI
GODZ
MIN
SEK

Sztabki kolekcjonerskie

Tu znajdziesz Plan emisji sztabek


Kolekcja Poczet Władców Polski składa się z 40 sztabek z wizerunkami władców i królów Polski od Mieszka I do Stanisława Augusta Poniatowskiego. Wizerunki widoczne na awersie wykonane są według projektów znakomitej artystki, projektantki wielu współczesnych polskich monet kolekcjonerskich - R. Nowakowskiej. Są one inspirowane dziełami naszego słynnego malarza Jana Matejki oraz innych znakomitych artystów. Na każdej sztabce wybity jest indywidualny numer seryjny, który gwarantuje jej niepowtarzalność. Na rewersie natomiast umieszczono logo firmy - Express M.  • Nakład kolekcji jest limitowany i ograniczony tylko do 2000 sztuk. Oznacza to, że tylko nieliczni mogą wejść w jej posiadanie.

  • Nasza oferta obejmuje cztery wagi sztabek: 5g, 10 g, 20g oraz 1 uncja (31,1g).

  • Złote sztabki produkowane są z czystego złota, próby 999,9 w renomowanej mennicy szwajcarskiej PAMP S.A., której złote wyroby akceptowane są przez wszystkie finansowe instytucje liczące się na świecie.

  • Do każdej sztabki dołączony jest certyfikat jakości, który
    • potwierdza próbę złota,
    • informuje o pochodzeniu sztabki,
    • zawiera krótką notkę historyczną o władcy.

Sztabki wydawane są cyklicznie do 8 sztabek rocznie. Do chwili obecnej wydaliśmy już trzydzieści sześć sztabek z następującymi wizerunkami władców i królów Polski:

Z myślą o całej kolekcji - 40-tu sztabek została przygotowana przez renomowaną pracownię artystyczną szkatuła, ręcznie wykonana z litego dębu. Pokryta najwyższej jakości skórą, malowana kolorowym woskiem nadającym powierzchni szlachetny połysk, jedwabistość w dotyku i niepowtarzalny kolor. Na wieku szkatuły umieszczono stylizowany, wytłaczany napis "Poczet Władców Polski". Wnętrze wyłożono czerwonym suknem. W środku znajdują się cztery tacki, na których w specjalnych wgłębieniach można przechowywać sztabki.

Sztabki dostarczane są firmą kurierską, przesyłką ubezpieczoną na adres wskazany przez klienta. Istnieje również możliwość odbioru sztabek w siedzibie naszej firmy. Adres i godziny otwarcia biura znajdziesz tutaj. Prosimy jednak o uprzedzenie nas o planowanej wizycie z jedno dniowym wyprzedzeniem, abyśmy mogli przygotować wybrane przez Państwa sztabki.