Secesja 2oz Ag

Szczegóły +

 • Rok:
  2016
 • Waga:
  62,2g
 • Próba:
  Ag 999
 • Średnica:
  50 mm

Opis produktu +

Art Nouveau jest stylem w sztuce, który w Polsce jest znany pod nazwą Secesji. Apogeum swojej popularności Secesja osiągnęła w Europie na przełomie XIX i XX stulecia. Głównymi cechami Art Noveau są płynne, faliste linie z ograniczoną ilością kątów, bogata ornamentyka roślinna, zwierzęca lub abstrakcyjna i zastosowanie dużej ilości pastelowych barw.

Ta przepiękna moneta została wybita w 2 uncjach trojańskich czystego srebra. Na jej rewersie widać przedstawienie profilu kobiety wykonane w stylu Art Nouveau z wykorzystaniem 3 metali szlachetnych - srebra, żółtego i różowego stopu złota oraz rodu. Na rewersie pojawia się również imię i nazwisko naszego rodzimego secesyjnego artysty, znanego na całym świecie Alfonsa Muchy. Moneta zapakowana jest w specjalny kapsel i szkatułkę. Całość zamknięta została w ozdobne pudełko przyozdobione secesyjną ornamentyką.

Liczba dostępnych sztuk jest znacznie ograniczona. Dokonaj zakupu i ciesz się własną monetą, będącą jedną z 999 sztuk wyjątkowo skromnej emisji.