Zwierzęta w Świetle Księżyca: Puma 2oz Ag

Szczegóły +

 • Rok:
  2017
 • Waga:
  62,67 g
 • Próba:
  Ag 999,9
 • Średnica:
  54 mm
 • Kraj pochodzenia:
  Kanada
 • Producent:
  Royal Canadian Mint

Opis produktu +

Pierwsza moneta z czteroczęściowej serii ukazującej sylwetki kanadyjskich zwierząt w świetle księżyca!

W bezchmurne księżycowe noce człowiek może zaobserwować wiele ciekawych elementów i zjawisk, które są niemożliwe do zobaczenia w świetle dziennym. Jednym z takich elementów są zwierzęta, których nocny tryb życia nie pozwala nam podziwiać ich sylwetki w ciągu dnia. Takim właśnie zwierzęciem jest puma - bohaterka pierwszej monety z serii Zwierzęta w świetle księżyca.

Zwierzęta w świetle księżyca to nowa, czteroczęściowa seria monet od Royal Canadian Mint. Na kolejnych monetach z serii mincerze planują ukazać rysia, orkę i sowę - zwierzęta, które są najaktywniejsze właśnie w nocy.

Każda z 4000 wybitych monet została wykonana z dwóch uncji srebra próby 999,9. Awers monety prezentuje oblicze królowej Kanady - Elżbiety II. Rewers przedstawia pejzaż, na którym z łatwością możemy dostrzec sylwetkę pumy.

Srebrna moneta kolekcjonerska została wykonana w technologii luminescencyjnej, dzięki czemu po naświetleniu monety i umieszczeniu jej w ciemnym miejscu możemy podziwiać, jak światło księżyca rozświetla niebo oraz odbija się od powierzchni wody i śniegu. Monety zostały zapakowane w ochronny kapsel, bordową szkatułkę z logo Royal Canadian Mint i ozdobne pudełko.

Zakup pierwszą monetę z serii Zwierzęta w świetle księżyca i ciesz się niepowtarzalną okazją obserwowania sylwetki pumy podczas pełni!